‘Kockengen niet opgewassen
tegen sterk Hilversum
en verliest geflatteerd’
Kockengen mocht afgelopen zaterdag aantreden in en tegen Hilversum. Het was Hilversum dat direct in de aanval ging en Kockengen dat achteruit gedrukt werd. Met name de spits en rechterspits waren die dag een plaag voor de verdediging van Kockengen.
Na tien minuten was Kockengen een beetje wakker geworden en kon het wat meer naar voren voetballen, maar juist als Kockengen in de aanval was, verspeelde het de bal en werd Hilversum met de counter gevaarlijk. Zo ook in de 13e minuut. Door een slechte pass kon Hilversum overnemen en met een razendsnelle counter de 1-0 binnen schieten. Niet veel later viel ook de 2-0.
Kockengen werd de eerste helft afgetroefd op felheid en waar de spelers van Kockengen moeite hadden om de bal naar elkaar toe te spelen, speelde Hilversum rustig naar elkaar rond en konden ze uitlopen naar 3-0, door doelman Wilbert van Zutphen in de korte hoek te verrassen. Aan de overkant had de doelman van Hilversum maar weinig te doen en besloot om Kockengen maar een handje te helpen. Met een nonchalant lobje over Dirkjan Brouwer heen, kwam de bal via het achterhoofd van deze linkerspits bij Henry Versteegh terecht, die samen met Frank Vermeulen zo de keeper kon uitspelen en de 3-1 kon binnen tikken.
In de tweede helft een ander Kockengen. Met veel strijd en agressiviteit ging Kockengen op zoek naar de aansluitingstreffer. Gevaarlijker dan enkele schoten vanuit de tweede lijn werd het echter niet.
Opnieuw een counter zorgde ervoor dat Hilversum kon uitlopen naar 4-1. Kockengen besloot risico’s te nemen door wat meer 1 op 1 te spelen en een speler door te schuiven om nog wat te kunnen forceren. Dit hielp want in de 74e minuut werd Frank onderuitgehaald in de zestien en kon Henry zijn 3e penalty van het seizoen binnen schieten, 4-2.
In de 80e minuut besloot Trainer Verrips de A-junior Rick Manten in het veld te brengen voor Frank. Een beter debuut kon Rick niet krijgen, want hij stond nog geen minuut in het veld of hij schoot de bal met een geweldig schot in de linkerkruising, 4-3.
Hilversum kreeg het warm en Kockengen bleef op de aanval spelen om toch nog de gelijkmaker te maken.
Typerend voor de wedstrijd was de pass van Ron die tegen de scheidsrechter aankwam en Hilversum dat kon overnemen. De meeste Kockenezen stonden in een voorwaartse beweging, waardoor Hilversum met 3 man tegen 2 verdedigers de 5-3 op het scorebord kon zetten.
Kockengen was gebroken en in blessuretijd kon Hilversum nog 2 keer scoren, waarbij de spits van Hilversum op 5 doelpunten kwam te staan, 7-3.
Een geflatteerd verlies, waarbij het geluk zaterdag niet aan de zijde van Kockengen was.
Volgende week de thuiswedstrijd tegen Maarssen, opnieuw een leuke en boeiende wedstrijd.
Hollandse velden